Jak się odkochać? – sprawdzone sposoby

To pytanie zadaje sobie przynajmniej raz w życiu każda kobieta, chyba że trafiła na tego właściwego już za pierwszym razem. Gdyby kobieta miała przycisk „wyłącz uczucia” z pewnością byłoby dużo łatwiej nad sobą panować. Wiadomo, że gdy targają nami silne emocje często nie potrafimy myśleć racjonalnie. Nad tym trzeba pracować. Jeśli jednak facet okazał się nie taki jak oczekiwałaś albo nie odwzajemnia Twojego uczucia, to nie ma co się oszukiwać i wmawiać sobie, że kiedyś to ulegnie zmianie. Musisz wiedzieć jak się odkochać.

Jak się odkochać – sprawdzone sposoby

 1. Stwórz listę jego wad i zalet. Skup się na tym pierwszym, w końcu dzięki temu dowiesz się jak się odkochać. Zobaczysz, że wcale nie jest tak kolorowo jak podpowiada Ci serce. Gdy tylko zaczniesz o nim myśleć i wspominać jak było wspaniale – przeczytaj listę wad.
 2. Spotykaj się z innymi ludźmi. Prawdopodobnie jesteś tak zakochana, że nie widzisz świata poza nim. To spowodowało, że jesteś od niego uzależniona i stał się nieodzowną częścią Twojego dnia. Teraz musisz to naprawić! Naprawdę nie potrzebny Ci do samej egzystencji nikt więcej. Partner ma Cię wspierać, być dla Ciebie przyjacielem, a Ty nie powinnaś być jego niewolnicą. Musisz spotykać się z innymi ludźmi, żeby nie czuć się samotna. Utrata faceta nie może być dla Ciebie końcem świata.
 3. Znajdź sobie zajęcie. Bez faceta będziesz miała szansę poszerzyć swoje zainteresowania i oddać się pasji, a przy okazji wypełnisz myśli czymś innym niż „On”. To bardzo ważne, bo myśli tylko nas nakręcają i jak film ukazują tylko najlepsze wspomnienia przez co będziesz czuła się tylko gorzej.
 4. Zerwij z nim kontakt całkowicie. Gdy będziesz miała z nim co chwila do czynienia nie będzie Ci łatwo zapomnieć i się odkochać. Pisząc z nim na stopie „przyjaciół” będziesz się łudziła, że może coś z tego jeszcze wyjdzie i Twoje życie zamieni się w bezkresne oczekiwanie. Stracisz tylko czas. Nie przeglądaj jego profilu na Facebooku i nie wypytuj znajomych o jego osobę. Dla Ciebie on ma nie istnieć.
 5. Daj sobie trochę czasu. Czas leczy rany, a im dłużej kogoś nie widzimy tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że nam nie był potrzebny. Z czasem stanie się dla Ciebie obojętny
 6. Zastanów się dlaczego go kochasz. Może to tylko zauroczenie wyglądem albo zwykłe pożądanie? Poważnie, to bardzo duża różnica.  Jeżeli nie czujesz, że facet jest bliski Twojemu sercu i mu nie ufasz bezgranicznie, to lepiej się ciesz, że wyszło jak wyszło. Łatwiej będzie Ci się odkochać. Jeżeli to zauroczenie to uprzytomnij sobie, że wygląd z czasem straci na znaczeniu, a musiałabyś z takim człowiekiem żyć. Jak przeminie wygląd to, co zostanie?

Musi wygrać rozsądek

Rady radami, ale i tak każda z nas jest inna. Każda inaczej przeżywa rozstania. Prawda jest taka, że jak kobieta jest zakochana to żadne rady ze strony przyjaciółek jej nie pomogą póki do niej nie dotrze, że ta „miłość” nie ma szans na przyszłość.
Musisz to sobie sama przetłumaczyć, uświadomić, że trzeba się odkochać, bo to będzie dla Ciebie właściwe. Podejmowanie tak trudnych decyzji jest wyrazem szacunku do własnej osoby. Pamiętaj, że Ty jesteś w życiu najważniejsza i Twoje szczęście ma być dla Ciebie priorytetem. A szczęśliwa nie będziesz przy kimś, kto Cię zdradził albo ewidentnie jest dla Ciebie nieodpowiedni. Nie będziesz też spełniona przy osobie, która nie czuje do Ciebie tego, co Ty do niej. Na siłę faceta nie zatrzymasz i przecież nie o to chodzi.

PS pamiętaj ze od miłości do nienawiści dzieli Cię tylko jeden krok, dlatego nie wpadaj ze skrajności w skrajność , w końcu z JAKIEGOŚ powodu z nim byłaś, im szybciej odejdzie z Twojego życia i myśli tym szybciej pozostanie tylko odległym wspomnieniem błędu z którego dużo się nauczyłaś.

A Ty? Jakie masz sposoby na odkochanie się?

18 thoughts on “Jak się odkochać? – sprawdzone sposoby

 1. Gdyby w praktyce było tak prosto jak w twoim wpisie, pewnie miliony złamanych serc zostałoby umęczonych w klika chwil. To wszystko co napisałaś to święta prawda jest tylko trzeba bardzo dużo silnej woli aby słuchać rozumu i zagłuszyć zakochane serce 🙂

 2. Ja myślę że zerwanie kontaktu jest bardzo ważne. W ten sposób mamy możliwość rozpoczęcia czegoś zupełnie nie nowo. Spotykając się z tą osobą nie pozwalamy sobie na to aby zapomnieć, bo wspomnienia cały czas wracają.

 3. W wakacje kontakt się urwał, potem już nie bardzo mieliśmy ochotę to odbudowywać. Miałam przyjaciela, potem przestałam go mieć, bo się zakochałam. Ech, proza życia…

 4. Tylko upływ czasu może pomóc zapomnieć. Nawet nie tyle zapomnieć, co zmniejszyć emocje, sprawić, że serce przestanie wariować na jego widok i na jego wspomnienie. Tego czasu musi sporo upłynąc, choć też zależy to od głębi uczuć. W każdym razie moim zdaniem nic innego nam nie pomoże

 5. Kiedyś w akademiku też doradzaliśmy kuplowi, jak się odkochać…. Wygrał sposób na „pierdołę”… Nagle zaczynasz płakać bez powodu, lamentować, narzekać, czepiać się o byle co, jojczyć, grymasić, urządzać sceny zazdrości, godzinami opowiadać o swoich koleżankach z pracy… itd 😉

 6. Czas zdecydowanie jest najważniejszy. Dobrze jest również zachować swoją tożsamość w związku. Wiele osób ma z tym problem i po rozstaniu są kompletnie rozbici. Uzależnienie się od drugiej osoby wcale nie jest zdrowe i rozważne. Musi być trochę przestrzeni w związku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *