Bullet Journal w segregatorze

Od kiedy zapanowała moda na „super organizację” prowadzenie Bullet Journal stało się w Polsce całkiem popularne. Poszukiwania idealnego planera okazywały się często nieskuteczne, stąd powstał pomysł na to, aby każdy dostosował go do własnych potrzeb i tak właśnie powstał Bujo (Bullet Journal). Do prowadzenia bujo stworzone zostały specjalne notesy w niewielkie kropki. Ułatwiają one rozmieszczanie elementów na stronie i tworzenie ilustracji. Notesy nie należą jednak do najtańszych, dlatego znalazłam swój własny sposób na Bullet Journal w segregatorze! Korzystam ze zwykłego papieru technicznego (dzięki czemu pisadła nie przebijają na drugą stronę), który następnie dziurkuję i wkładam do segregatora. Nie przeszkadza mi, że karty nie posiadają kropek. Jeżeli jednak ktoś odczułby taką potrzebę – może je sobie wydrukować.

Bullet Journal w segregatorze – jak zacząć?

Chcesz prowadzić Bullet Journal w segregatorze, ale nie wiesz jak zacząć? Nic prostszego! Przygotuj segregator oraz kilka kart dowolnego papieru (najlepiej technicznego) w wymiarze jaki będzie dla Ciebie najbardziej dogodny. Ja wybrałam rozmiar A4, ale wiem, że nie jest to najwygodniejszy sposób dla osób, które planują nosić swoje Bujo ze sobą – w takim przypadku lepiej zdecydować się na B5 albo A5.

Następnie wypisz na kartce, czego oczekujesz od swojego planera. Pamiętaj, że masz całkowitą dowolność! Możesz tworzyć takie listy, rozkładówki i kalandarze jakie tylko Ci się wymarzą. Przede wszystkim testuj. Coś może wydać Ci się wspaniałe za pierwszym razem, a później okaże się, że nie będziesz z tego korzystać… albo na odwrót. Na szczęście prowadzenie Bullet Journal w segregatorze ma tę zaletę, że karty możesz dowolnie wkładać i wyciągać.

Teraz najprzyjemniejszy moment 🙂 Tworzenie kart to jedna z tych czynności, który niesamowicie mnie relaksują, nie dość, że właśnie organizuję swoje życie i planuję swój prawdziwy sukces to jeszcze mogę wyżyć się artystycznie! Karty możesz dowolnie kolorować, ozdabiać naklejkami czy ozdobnymi taśmami.

bullet journal w segregatorze, bujo
Moje lipcowe Bujo.

Bullet journal – skąd czerpać inspiracje?

Często jest tak, że wiemy, czego oczekujemy od naszego planera, ale nie wiemy jak się za to zabrać. Skąd czerpać pomysły i inspiracje? Sama wpisywałam kiedyś w Google „Bullet Journal pomysły” czy coś w tym stylu, ale nie zawsze wyszukiwarka pokazywała to, czego bym sobie życzyła. Jakiś czas temu odkryłam, że dobrym źródłem inspiracji jest obecnie Instagram i Facebook. Wiele fajnych bujo znajdziecie na grupie Bullet Journal Polska 🙂

Tutaj znajdziecie inspiracje instagramowe, wystarczy kliknąć na obrazek, a przeniesie Was do odpowiedniego profilu na Instagram.

5 thoughts on “Bullet Journal w segregatorze

  1. Podziwiam wszystkie osoby z artystycznymi uzdolnieniami, ja ich nie mam. Jestem typowy umysł ścisły. U mnie do planów służy zwykły zeszyt albo…. Listonic w telefonie 😉 choć pewno nie do tego został stworzony 🙂

  2. Bardzo ciekawy w pis. Uporządkowałas moje oczekiwania wobec planera bo od dłuższego czasu poszukiwałam lub próbowałam stworzyć sama coś idealnego:)

  3. U mnie jest tak, że jestem duszą artystyczną… mam jakiś kalendarzyk, coś tam w nim naskrobię, ale organizację mam głównie albo w głowie, albo w ogóle 😉 Może więc jest to na mnie jakiś sposób 🙂

  4. Kupiłam w grudniu kalendarz, do tej pory leży w opakowaniu – nie spełnia moich oczekiwań. Miałam kiedyś kalendarz firmy Oxford i bardzo swoim układem przypominał bujo. Sądzę, że bujo jednak będzie mi bardziej odpowiadał, Co do segregatorów – zwłaszcza taszczonych ze sobą. Chyba bym z tego zrezygnowała, nie można otworzyć segregatora tak, by miec tylko jedną stronę. Raczej zrobie grube okładki, które też przedziurawię, tak by działał jak notes na kółkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *